Internetové gospelové rádio

... rád sa stávam tónom v piesni Tvojej

gradio@gradio.sk


Dnes je:

Google PageRank
© 2006-2023 Gradio

Živé vysielanie
Akcie


Súťaže
Gospelový november v Kultúrnom centre kresťanov FUGA poteší novinkami aj gospelovými legendami

Tlačová správa
Milovníci gospelu si od minulého mesiaca môžu prísť na svoje vďaka novému projektu, ktorý dostal názov Gospelový večer. Ide o príjemný celovečerný program plný hudby produkovanej súčasnými gospelovými kapelami. Nie je to len dávka kvalitnej muziky, ale aj hodnotné myšlienky, a to všetko v príjemnom klubovom prostredí.

V novembri pozývame na dva gospelové večery. Ten prvý sa uskutoční vo štvrtok, 12. 11. 2015 o 19.00 hod. Predstaví sa kapela 30tri so svojimi známymi aj novými sviežimi pop-rockovými piesňami s folkovými koreňmi. Druhým zoskupením tohto večera bude nová formácia okolo hudobníka a skladateľa Jamesa Evansa pod názvom James Evans & Band, ktorá svojou hudbou vytvorí radostnú, ba priam až tanečnú atmosféru.

Pop-rocková kapela 30tri vznikla v rámci nahrávania albumu Bodka, ktorý je výsledkom internetového projektu www.30tri.sk. Projekt štartoval pod hlavičkou Kapucíni & Stanley, ukončil sa však ako sólový projekt Michala a Lukáša Hirka. Zahrajú: Lukáš Hirko (spev, gitara), Peter Pavličko (klávesy, sample), Peter Jakab (elektrická gitara), Pavol Jakab (basa), Michal Lörinc (bicie). James Evans je hudobník a skladateľ pochádzajúci zo severného Anglicka. Už pätnásť rokov žije na Slovensku spolu so svojou manželkou a troma deťmi. James má vášeň pre keltskú hudbu, príznačnú pre jeho rodisko. Jeho štýl je inšpirovaný rôznymi modernými a jazzovými prvkami, pričom vytvára prirodzenú radostno-tanečnú atmosféru, ktorej určite prídete na chuť. Vo svojej tvorbe spieva o Bohu, alebo prostredníctvom hudby vyjadruje Božie zásahy vo svojom živote. Tak ako to v živote býva, aj jeho radostné melódie sa striedajú s baladickými svedectvami opisujúcimi životné križovatky. Jeho „Band“ budú tento večer tvoriť: James Evans (husle, gitara, spev), Jozef Šarišský (klavír), Michal Seman (elektrická gitara), Michal Čerevka (bicie), Rastislav Platko (perkusie).

Druhý novembrový gospelový večer sa bude konať 19. 11. 2015 o 19.00 hod., opäť v sále FUGA – kultúrne centrum kresťanov.

Tentokrát sa so svojim špeciálnym vyše dvojhodinovým programom predstaví hudobné združenie, ktoré preveril čas. Počas 20 rokov na scéne sa im podarilo zaradiť medzi legendy. Hrajú, lebo milujú hudbu. Spievajú, lebo chcú odovzdať posolstvo, ktorému sami uverili. Ako dorozumievací nástroj používajú humor a poznanie seba, človeka, Boha, sveta. Nahrali niekoľko albumov. Jeden z nich dostal ocenenie Aurel za rok 2005 v žánrovej kategórii gospel. Vidieť ich všetkých na jednom pódiu bolo v posledných rokoch takmer nemožné. V novembri 2015 sa zase dávajú dokopy a chcú si zaspomínať na svoje začiatky v pôvodnom zložení. Šesť v jednom - Kapucíni a Stanley.

Cieľom týchto podujatí a vôbec aktuálnej činnosti tímu Gospelová muzika, o. z. je ukázať, že gospelová hudba vie byť nápaditá, hodnotná, príjemná, ako aj vytvoriť jej podmienky na prezentáciu, dať priestor mladým i starším kapelám, ktoré inklinujú k tomuto žánru alebo sa mu priamo venujú. Na všetky podujatia máme jednotné vstupné 5€. Vstupenky je možné kúpiť v predpredaji v sieti Ticketportal alebo aj na mieste, hodinu pred koncertom.

Prvý koncert sa konal vo štvrtok 22. októbra 2015 v sále FUGA – kultúrne centrum kresťanov na Moyzesovej 62 v Košiciach. Od 19.00 hod. vystúpila kapela KERYGMA, ktorej jadro tvoria už takmer 20 rokov traja katolícki kňazi. Za svoj debutový album Uchom ihly vyhrali aj cenu Aurel 2007. Kerygma ako grécky pojem znamená ohlasovanie evanjelia, čo je zároveň hlavným mottom členov zoskupenia. Urobili nádherný prierez svojou tvorbou od prvých piesní až po najnovšie, ešte nevydané. Líder kapely Pavol Jenčo (spev, gitara) prepájal piesne nádhernými myšlienkami a citátmi. Nevynechal ani liturgickú náväznosť na daný deň – spomienku na sv. otca Jána Pavla II. a jeho motto: „Nebojte sa!“. V druhej časti večera sa vynikajúco odprezentovala tvorivá skupina Poetica Musica. Sú to mladí talentovaní ľudia, ktorých cieľom je vytvárať, ponúkať a prezentovať umelecké programy na rôzne spoločenské a duchovné témy a v nich poetickou a hudobnou formou sprostredkovávať hodnoty, príbehy, postrehy zo života.

Gospelové večery organizuje občianske združenie Gospelová muzika, o. z. v úzkej spolupráci s občianskym združením FUGA, o. z., ktoré spravuje priestor nazývaný FUGA – kultúrne centrum kresťanov.

Daniel Gašpierik
Gospelová muzika, o. z.
+421 907 463 563
danogas@gmail.com
http://facebook.com/gospelovyvecer

autor: Daniel Gašpierik, (07.11. 2015)