Internetové gospelové rádio

... rád sa stávam tónom v piesni Tvojej

gradio@gradio.sk


Dnes je:

Google PageRank
© 2006-2023 Gradio

Živé vysielanie
Akcie


Súťaže
Gospelovým talentom roka 2011 je Silvia Chlebovská z Bardejova

Gospelovým talentom roka 2011 sa stala Silvia Chlebovská z Bardejova. Rozhodla o tom odborná porota v utorkovej živej relácii na Rádiu Lumen. Silvia, ktorá zvíťazila s piesňou Nebol to len sen, získa okrem zviditeľnenia a atraktívnych vecných odmien aj možnosť nahrať vlastnú skladbu v profesionálnom nahrávacom štúdiu či šancu vystúpiť na open-air music festivale CampFest. Gospel talent 2011 zorganizoval pod záštitou europoslanca Miroslava Mikolášika spevák a skladateľ Richard Čanaky a Rádio Lumen, ktoré je zároveň jedným z mediálnych partnerov projektu.

"Moc prevziať záštitu nad takýmto veľkým dielom je pre mňa nielen česť, ale aj povzbudenie podporovať mladé talenty aj ďalej," povedal Mikolášik. O víťazovi spolu s ním rozhodla odborná porota - Richard Čanaky, speváčka Mária Šibíková z gospelovej kapely Križiaci a spevák zo skupiny Heaven´s Shore Daniel Shaw. V relácii okrem víťazky a ďalších štyroch finalistov predstavili svoje hudobné novinky aj Richard Čanaky a Mária Šibíková.

Silvia Chlebovská, ktorá zvíťazila, postúpila do finále z druhého miesta v internetovom hlasovaní fanúšikov. Má 21 rokov a pochádza z Bardejova. Momentálne študuje na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Hovorí, že spieva už od malička. Vo voľnom čase sa rada venuje rodine a kamarátom. Jej bližší profil vrátane víťaznej skladby je možné nájsť na portáli gospeltalent. V súťaži uspela so skladbou Nebol to len sen, ktorú porotcovia ohodnotili ako najväčší objav druhého ročníka súťaže.

Spevák Richard Čanaky a Rádio Lumen spustili úspešnú spevácku súťaž koncom apríla. Za takmer štyri týždne sa do nej prihlásilo 39 interpretov, ktoré podporili viaceré známe osobnosti. Na hudobnom portáli gospeltalent sa za ňu postavil známy hudobník Marián Čekovský, poľský dirigent Piotr Rubik, líder kapely Timothy Marián Lipovský a známe speváčky Janais a Ivka Kováčová.

Súťaž Gospel talent je jedinečným počinom na slovenskej hudobnej scéne. Jej hlavným mediálnym partnerom je portál tlačovej agentúry SITA - Webnoviny.sk. Súťaž tiež podporili viacerí ďalší mediálni partneri. Hlavnými partnermi súťaže sú hitparáda amatérskych gospelových skupín GosAmKa, hitparáda Rádia Lumen Gospelparáda a festival CampFest. Špeciálnym partnerom súťaže je internetový obchod Musicant.sk. Bližšie informácie o súťaži je možné nájsť na internetovej stránke www.gospeltalent.sk.

autor: www.gospeltalent.sk , (14.06. 2011)