Internetové gospelové rádio

... rád sa stávam tónom v piesni Tvojej

gradio@gradio.sk


Dnes je:

Google PageRank
© 2006-2023 Gradio

Živé vysielanie
Akcie


Súťaže
sayFEST 2008

Na Slovensku je stále viac gospelových festivalov a okrem počtu rastie aj ich kvalita. Dá sa povedať, že každý z nich je niečím originálny, každý má iné posolstvo, na každom môže účastník nájsť iné naplnenie. O tom ako vznikal sayFest, čím je špecifický a na čo sa môžu tešiť tento rok účastníci festivalu nám za usporiadateľov prezradil Bohumír Králik. Čím je teda výnimočný sayFEST?

Tento festival sa uskutočňuje na krásnom mieste v Strážovských vrchoch, na Jankovom vršku. Jankov vršok je v nadmorskej výške 533 m a na vrchu je mohyla SNP. Je tu niekoľko zachovaných partizánskych bunkrov, ktoré sú na festivale využité napr. ako miestnosť na semináre alebo modlitbová miestnosť. Mnohých ľudí sa pri prvom ročníku dotklo práve toto umiestnenie festivalu - kde prebiehali naozaj tvrdé boje, kde sa oslavovali komunistické sviatky, kde sa oslavoval a vyvyšoval človek sa dnes oslavuje Boh. Sám som si pri západe slnka počas chvál našiel čas a vyšiel som na mohylu. Naskytol sa mi nádherný výhľad – všade okolo hory zaliate farbami zapadajúceho slnka, zrúcanina hradu a niekoľko metrov podo mnou ľudia chvália a oslavujú Boha. V tej chvíli sa ma Boh dotkol a vnímal som ako sa do našej chvály zapája celé stvorenie.

Tento rok bude ešte len 2. ročník tohto festivalu, no to, že je taký mladučký sa neodráža na jeho kvalite. Už prvý ročník tohto festivalu navštívilo cca 600 ľudí. Takejto účasti sa tešil máloktorý z gospelových festivalov už vo svojom prvom ročníku. Počas prvého ročníka sa na festivale zúčastnila špička slovenského gospelu a inak tomu nebude ani tento rok. Pozvanie prijali napríklad Timothy, Trinity Group, Tretí deň... Novinkou sú zahraničné kapely z Čiech ako JK band II a MRRK. Účastníci sa môžu tešiť na bohatý program. Veľmi dobre je na našom festivale postarané o deti v detskom kútiku, kde ich čaká naozaj pestrý program. Téma tohtoročného sayFESTu je „daj mi svoje srdce“ (Pris 23,26).

Vznik tohto festivalu je jedným z mnohých svedectiev ako Boh koná. SayFEST vznikol, dá sa povedať, v nepriaznivých podmienkach pre takýto typ akcií. Organizátori sa museli a musia predierať množstvom problémov, ale Boh sa stará o svoje dielo. Myšlienka festivalu vznikala vo viacerých spoločenstvách a zboroch v Bánovciach nad Bebravou a v okolí nezávisle od seba, až sa jedného dňa na ekumenickom stretnutí v Uhrovci rozhodlo, že sa pokúsime túto myšlienku zhmotniť. A Boh si nás naozaj použil a túto myšlienku zhmotnil. Dnes veríme a pociťujeme, že v našom regióne nastane a už nastáva prebudenie. Naučili sme sa snívať veľké a odvážne Božie sny.

Na festival ste srdečne všetci pozvaní. Viac sa o sayFESTe dozviete na stránke www.sayfest.sk, ktorú priebežne aktualizujeme.

autor: Bohumír Králik a G-Rádio, (13.06. 2008)